BP-tränaren: ”Jämför laget med Man City”

This is one nice add-on!

Fem stora turneringar i Europa.Och fem segrar.Brommapojkarnas 13-åringar tog sin senaste titel i Madrid i helgen.2-0 mot Atlético Madrid i finalen.– Alla i truppen kan nå allsvenskan i framtiden, säger BP:s tränare Peter Kisfaludy.

Brommapojkarna har under många år varit en av föreningarna som dominerat svensk ungdomsfotboll. Nu har klubbens 13-åringar adderat ännu ett internationellt guld till klubbens prisskåp och tagit sitt femte guld i år – på fem försök. BP har vunnit Madrid Football Cup, Medimurec Cup, Gothia Cup Mediterranean International Cup, Mallorca FutCup. I helgen kom den senaste segern när laget tog hem Madrid Football Cup efter finalseger mot Atlético Madrid. Lagets tränare Peter Kisfaludy är lyrisk efter den stora skalpen.– Det här är en fantasti

I be nuts about extensions, because they are the magnificent!!

Copyright for syndicated content belongs to the Linked Source